Anasayfa Genel LPG Filtresi Neden ve Ne Zaman Değiştirilmelidir?

LPG Filtresi Neden ve Ne Zaman Değiştirilmelidir?

by berk4nt
0 yorum

 Uzun ömürlü ve performanslı bir LPG deneyimi için en sağlıklısı her 10 bin km’ de bir filtre değişimidir.

Otogaz Filtre Bakımları Ürünleri

LPG filtresi, araç LPG deposundan gelen LPG’yi henüz sisteme dahil olmadan önce gözenekli yapısı ile süzerek motora iletilmesini sağlayan bir parçadır. Her filtrede olduğu gibi LPG filtresinde de akışkan geçişi oldukça gözenekler tıkanmaya başlar ve akış hızı bu nedenden dolayı azalmaya başlar. Eğer filtre kirliliklerden dolayı oldukça fazla miktarda tıkanmışsa, gaz akış hızı önemli ölçüde düşer ve motora LPG beslenemediği için sistem hata vererek benzin moduna geçiş yapar. Bu durum seyir halinde olabileceği gibi özellikle tüketimin arttığı, motor devrinin yükseldiği zaman gözlenir. LPG kontrol ünitesi akış hızını arttırmasına rağmen, tıkalı filtreden akamayan yakıt neticesinde araç LPG ile çalışmayı durdurur.

Bu durumda LPG filtresinin değiştirilmesi gerekir. Filtre değiştirmemenin düzgün çalışan bir sistemde benzine geçerek telafi edilebilmesinden dolayı yolda kalma gibi bir sorun yaşatmaz ancak LPG’ye göre bir süre daha fazla yakıt yakmanıza yol açar. Ayrıca kirli filtrenin LPG tüketimini arttıracağına, ve motorun çekişinin düşüreceğine dair olumsuz tespitleri belirtilmiştir. Ayrıca LPG sisteminin kullanım süresini de azaltmaktadır.

En Önemli Unsur Lpg sisteminizin verimliliğini korumasıdır ayrıca uzun ömürlü sorunsuz sistem kullanmak isteyenler için Filtre Değişim Kilometrelerinizi Lütfen Aksatmayınız. Saygılar

You may also like

Yorumdan Vazgeç